Näpunäited vaipade puhastuseks

 

Vaibad on üks dekoratiivesemetest, mida enamik majaomanikke kasutab oma maja kaunistamiseks. Ilu ühes käes soojendavad vaibad talvel teie jalgu ja võivad suvel pehmed jala all olla, kui kõnnite paljajalu. Ja võite ilmselt oma lemmikraamatuga selle peal lamada ja tunda end nagu taevas, kui olete väsinud.

 

Jah! Head vaibad on kallid. Kuid kuna see on nii pikaajaline ost, on see hea investeering ka teie kodu jaoks. Kuna vaipkatete peal liigutakse tihti jalgadega, võib sinna koguneda mustust, sodi, tolmulestasid, lemmikloomade karvu, lemmikloomade uriini ja palju muud. Need asjad võivad lihtsalt muuta teie kattepõranda luksusliku tunde ja välimuse. Need võivad ka halvendada siseõhu kvaliteeti ja sellest tulenevalt halvendada astma sümptomeid või käivitada muid allergilisi reaktsioone.

 

Pidev vaipade puhastamine pole vaiba tervisele eriti hea. Nende puhastamine tolmuimejaga vähemalt kord nädalas võib olla kasulik. Kuid see ei tohiks olla teie AINUKE puhastusviis. Lisaks sellele peaksite veenduma, et puhastusprotsess ei kahjustaks teie vaipa.

 

Ärge muretsege. Selles artiklis anname teile parimad näpunäited, mida saate kasutada luksusliku vaiba puhastamiseks, seda kahjustamata.

 

  1. Eemaldage lemmiklooma karvad aknakaabitsa abil

 

 

Vaiba hea kvaliteedi säilitamiseks on hea vaipa vähemalt kord nädalas tolmuimejaga puhastada. Kuid kui teil on lemmikloom, näiteks kass või koer, teame, et vaibale kleepuvate lemmikloomade karvade eemaldamine on palju keerulisem.

 

Ärge muretsege, kuigi aknakaabitsad on mõeldud akende puhastamiseks, suudavad need praktiliselt eemaldada igalt pinnalt rämpsu ja õhukese kihiga mustuse.

 

Tehke aknakaabits niiskeks ja liigutage seda edasi-tagasi üle põrandakattematerjali. Kaabitsal on kumm, mis korjab kokku ka kangekaelsed juukseid. Korrake seda protsessi kindlalt seni, kuni karvu enam näha ei ole.

 

 

  1. Õliplekk

Kui vaibal on õliplekk, kuidas seda eemaldada? Kasutades vaipa, on võimalik, et see saab mustaks õliplekkidega. See võib-olla teie toitudest tulnud taimeõli või mõni muu teie majas kasutatav õli. Nende plekkide eemaldamiseks võite kasutada lihtsalt söögisoodat või maisitärklist. Seejärel laske pulbril taheneda vähemalt 15 minutit. See imab õli ja moodustab kuiva koore, mida saab tolmuimeja abil välja imeda.

Pärast pulbri eemaldamist pigistage määrdunud alale nõudepesuvahendit ja hõõruge vedelik hambaharjaga sisse. Valage sooja vett ja puhastage, kuni pesuvahend on eemaldatud. Jätke vaip kuivama.

 

 

  1. Närismiskumm

Kui teie majas on lapsi, on puhastamisel suur võimalus leida vaibalt närimiskumme. Isegi kui lapsi pole ja te pole ka närimiskummide armastaja, võib olla võimalus, et teie kingad toovad närimiskummi teie vaibale.

Näib, et närimiskummi eemaldamine on palju keerulinem, kuid on olemas ka lihtne viis.

 

Koguge sügavkülmast mõned jääkuubikud ja pange need kilekotti. Seejärel pange kott närimiskummile ja vajutage vähemalt 30 sekundit. Järgmine samm on kasutada lusikat või võinuga ja nii saate kraapida külmutatud nätsu vaibalt. Närimiskumm võib puruneda. Nüüd eemaldage see õrnalt.

 

 

  1. Küünelakkide plekid

Kui teil kukkus küünelakk vaibale, siis see on nüüd tõsine probleem. Kuna see võib teie vaipa kahjustada, peate sellega olema ettevaatlik.

 

Esimese sammuna peate ootama, kuni küünelakk kuivab. Seejärel kraapige väikese noa või lusikaga kuiv küünelakk vaibalt.

 

Pärast seda valage veidi puhastusalkoholi puhtale heledale rätikule ja määrige pleki koht. Alkohol peaks lahustama küünelaki, mis seejärel imendub rätikule. Peaksite seda protseduuri kordama, kuni näete, et plekk on jäänud rätikule.

 

  1. Kasutage riiete liimirulli

Kui teil on väikesed kiud ja karvad, mis on polsterduse, rõivaste ja linade küljes lahti tulnud, võite vaiba päästmiseks kasutada liimirulli. Liimirullid ehk ebemerullid on kleepuvad, mis aitab teil vaibalt mustust eemaldada.

 

Need on mõned kõige kasulikumad näpunäited, mida saate kasutada vaiba puhastamiseks.

Ja olge puhastamisel alati ettevaatlik. Kuna vaipu on kerge kahjustada, on parem olla tähelepanelik.