Kodukoristuse näpunäited ja nipid

 

Kuigi koristamine on raske ülesanne, meeldib kõigile elada puhtas majas. Covid-19 pandeemia tõttu veedab enamik inimesi kodus rohkem aega kui kunagi varem. See muudab teie kodu määrdunumaks ja maja on palju raskem puhastada, kui seal on palju inimesi. Just nende probleemide tõttu kipub enamik koduperenaisi maja praegu sageli koristama. Isegi, kui seda on raske puhastada, me teame, et soovite oma maja hoida puhtana ja korras. Kuid kas tegelikult on vaja nii palju aega ja energiat kulutaad maja puhastamiseks?

 

Enamasti on probleemiks teadmiste puudumine, mis aitaksid teil nende ülesannete täitmiseks kasutada vähem aega ja energiat. Kuna enamasti ei õpeta keegi koristamist, õpime seda ainult oma kogemuste põhjal. Ärge muretsege, te ei pea uuesti vaeva nägema. Selles artiklis anname teile maja koristamise näpunäiteid ja nippe, mis võivad teie aega ja energiat kokku hoida.

KÜSI PAKKUMIST

Kõigepealt alustame näpunäidetega

 

  1. Koristage kogu maja, mitte üks tuba korraga.

Enamasti me teeme seda nii: valime toa ja proovime teha kogu puhastuse, nagu bäiteks tolmu pühkimine, tolmuimejaga puhastamine ja koristamine ainult selle ruumi hästi puhtaks. Varem arvasime ka meie, et see on tõhus viis maja puhastamiseks. Kuid kahjuks pole see nii. Nii tehes tunnete, et alustate sama ülesannet ikka ja jälle. Ja tunnete, et olete lõputus täielikus puhastustsüklis.

 

Õige viis on kõigepealt valida üks puhastusülesanne. Näiteks kui otsustate tolmuimejaga puhastada, puhastage tolmuimejaga terve maja ja seejärel pange need masinad kõrvale. Pärast seda võite hakata puhastama mopiga. Jätka nii tervet maja puhastades.

 

  1. Parem enne tolmu pühkida või mopiga pesta?

Ärge alustage mopiga! Kui alustate puhastamist, pühkige esmalt kogu tolm ja seejärel alustage mopiga pesemist. Alustage mopiga toa kõige kaugemast nurgast ja liikuge tagasi ukseava poole. Ja ärge unustage, et loputada tuleb sageli.

 

Ja ärge kasutage mopiga pesemisel liiga palju vett. Kui kasutate palju vett, peate selle kuivatamiseks kaks-kolm korda mopiga üle käima. Seetõttu kasutage sobivat kogust vett ja säästke oma aega.

 

  1. Koguge kõik oma puhastusvahendid ämbrisse

Enne puhastamise alustamist on tähtis panna kõik puhastusvahendid ja kemikaalid ühte kohta. Proovige kasutada ämbrit või karpi, mis saab teiega liikumisel kaasas käima. Sellega ei raiska te puhastamise ajal oma aega ja energiat töövahendite otsimisele.

 

  1. Vannid, valamud ja tualetid

Need on asjad, millele peate keskenduma rohkem. Kuna vannid, valamud ja tualetid määrduvad kiiresti ja kuna need mõjutavad teie tervist palju, peate neile rohkem tähelepanu pöörama.

 

Enne kui hakkate oma maja puhastama, pange kemikaalid vannidesse, valamutesse ja wc-potti. Laske sellel mõni minut seista, nii et puhastuskemikaalidel oleks aega mustuse ja plekkide lahustamiseks. Kui olete koristustöödega lõpetanud, alustage nende puhastamist. Kui järgite seda protseduuri, säästab see mitte ainult teie aega, vaid ka teie energiat.

 

  1. Grupitegevus

Alustage koristamist kogu perega. Planeerige aeg ja jagage ülesanded pereliikmete vahel. Koristamise tegemine meeskonnatööna muudab koristamise lõbusaks. Vähe sellest, lisaks võimendab see ka teie peresidet.

 

Nipid

 

  1. Veeplekkide eemaldamiseks kasutage äädikat.

Veeplekid! See on üks peamisi probleeme, millega enamik koduperenaisi silmitsi seisab. Veeplekke on tõepoolest raske eemaldada. Kuid kas teate, et te saate neid äädika abil eemaldada? Selleks peate looma segu, mis oleks 50% äädikas ja 50% vesi, kandma selle veeplekkidele ja laskma umbes 15 minutit seista. Kui äädikalahusel on olnud aega mustuse lagundamiseks, kasutage hambaharja, et kogu mustus lahti kraapida, loputage ja pühkige pind puhtaks.

 

 

  1. Eemaldage kriimustused plaatidelt söögisoodaga.

Kui teil on kriimustatud plaate, on siin lahendus teie jaoks.

Valmistage söögisooda ja veega pasta ning pühkige see kriimustuste sisse. Jah, see on nii lihtne kui ka tõhus.

 

 

  1. Pange oma blender ise puhtaks.

Blenderi puhastamine pole lihtne. Käe nuge täis klaasi pistmine võib isegi teie sõrmi lõigata. Ja ka selle puhastamine võtab palju aega ning ka puhastamisprotsess võib kahjustada ka teie blenderit. Kuid nagu alati, on ka selle jaoks lahendus olemas.

Lihtsalt valage segistisse “natuke vett, söögisoodat ja pesuseepi ning segage see pannes blender tööle mõneks sekundiks”. Kui olete lõpetanud, loputage see puhta veega või pange nõudepesumasinasse.

 

  1. Kasutage lõikelaua puhastamiseks sidrunit.

Puidust lõikelauad imavad vett väga kiiresti. Selle tõttu, kui lõikate liha või kala, jäävad lõikelauale halvad plekid ja lõhn. Kuidas me neid siis puhastada saame?

 

“Puitlaudadest saate need rasked plekid välja, kui hõõrute neid sidruni ja soolaga,” selle jaoks laske soolal mõni minut lõikelaual seista ning seejärel hõõruge sidruniga.

 

Need on mõned lihtsad näpunäited ja nipid, mida saate puhastamise ajal kasutada. Tehke kodu koristamine lõbusaks. Nii tunnete, et koristamine pole enam nii raske nagu arvasite.