Näpunäited ehitusjärgseks koristuseks

Kodu renoveerimine uute detailide ja osade lisamisega on üks mõnus asi, mida saate oma majaga teha. On raske leida midagi muud, mis oleks rohkem rahuldustpakkuvam kui renoveerimine. Kuid me kõik teame, et koristamine pärast ehitust on päris keeruline. Ja pole isegi tähtis, kui te katate muud piirkonnad tolmu ees, ehitustolm leiab oma tee ja pääseb lõpuks ikkagi igalt poolt läbi. Pärast remonti võite tunda, et maha on jäänud tõeline suur segadus. Prahti ja tolmu on kõikjal. Võite ka tunda, et teie majas on raske hingata.

 

See võtab märkimisväärselt palju teie aega ja energiat. See pole lihtne ülesanne. Sellepärast peaksitegi teadma mõningaid näpunäiteid, mida selles protsessis kasutada. Siin räägimegi teile, kuidas pärast renoveerimist tõhusalt koristada.

 

Enne alustamist peate selle protsessi jaoks koguma mõned tööriistad. Parem on, kui teil on mõni kast või ämber, kuhu saaksite need sisse panna. Sest kui need on kaasaskantavad, tunnete end puhastamise ajal mugavamalt.

 

Asjad, mis tuleks ette valmistada

 • Näomaskid
 • Hari
 • Mopp
 • Tolmuimeja (lisaks üks või kaks lisafiltrit ja tolmukotti)
 • Tolmumopid või rätikud
 • Pehmed rätikud
 • Kasutatud lapid
 • Puhastusvahendid

 

 

Liiga suure tolmu tõttu on pärast renoveerimistööde koristamist võimalus, et teil tekivad hingamisteede probleemid. Nii et ärge unustage kanda näokaitset puhastuste ajal.

 

Nüüd aga alustame näpunäidetega.

 

 1. Alustage tolmu pühkimisega ülevalt poolt

Tolm võib minna ükskõik kuhu. Seetõttu märkate tõenäoliselt, et ka lakke ja seinu kleepub tolmu. Niisiis, alustage laest ja liikuge põranda poole. Puhastage seinad, sealhulgas liistud. Ja kui seinad on äsja värvitud, kasutage nende puhastamiseks kuiva pehmet rätikut. Kui see on vana sein, pühkige neid veidi kareda rätikuga. Seinu pühkides veenduge, et kasutaksite selleks puhtaid riideid, vastasel juhul hävitate mustuse või kiviosakeste korral oma seinte värvi.

 

 1. Käige tolmuimejaga üle kõikjalt

Pärast tolmu pühkimist lapiga, puhastage kõik üle tolmuimejaga. Ka sellega saate alustada ülevalt poolt. Kuna lapiga pühkides ei saa kogu laes olevat tolmu kergelt kätte, peaksite ka lakke tolmuimejaga jõudma. Kui teie põrandad on vaipkattega, peate selle hea tulemuse saavutamiseks kaks-kolm korda tolmuimejaga puhastama. Kuid olge ettevaatlik, kui teete seda hoolitsuseta, on võimalik, et kahjustate oma vaipa. Ja kui teie põrand on puidust või plaaditud, saate käia üle mopiga pärast tolmu imemist. Olge eriti tähelepanelik maja nurkades. Pöörake neile head tähelepanu. Kuna remonditöödel võib tolm minna kõikjale, peate oma maja igast nurgast tolmu otsima.

 

 1. Valgustid ja laeventilaatorid

Kahjuks pole olemas head varianti. Koristamisel hea tulemuse saamiseks peate need alla võtma ja puhastama. Võite mõelda, et “see pole vajalik, ma saan nende puhastamiseks kasutada redelit või tooli”. Kuid ei, see pole hea mõte. Kuna see võib olla ohtlik ja lisaks on suur võimalus, et kahjustate liitmikke ja ventilaatoreid. Ärge olge laisk, võtke see laest alla ja kasutage märga lappi, et anda sellele täiesti uus ilme.

 

 1. Olge ettevaatlik põrandate ja vannitubade suhtes

Mõnikord vajate põrandate ja vannitubade puhastamiseks kemikaalseid vahendeid. Kui te kasutate neid, lugege enne hoolikalt juhiseid. Ja järgige kõiki ohutusmeetmeid, mis seal kirjas on. Mõnikord ei saa sama kemikaali kasutada kogu vannitoas, sest mõned kemikaalid võivad erinevaid osi kahjustada, olge sellega ettevaatlik.

 

 1. Ärge unustage õhutorusid

Nüüd peate tähelepanu pöörama oma õhutorudele. Õhutorusid peetakse maja kopsudeks, sest nii saate oma maja jaoks puhast õhku. Nii et kõigepealt puhastage oma ventilatsiooniavad ja filtrid. Vajadusel vahetage ka filtreid. Kasutage tolmuimejat kanalitesse kogunenud tolmu ja prahi kogumiseks ning veenduge, et need oleksid täielikult puhastatud.

 

Pärast kõiki neid ülesandeid saate nautida oma uut renoveeritud maja. Ja teie mõte lõdvestub, teades, et ka kõik ehitusprotsessi jäänused on korda seatud ja puhastatud.